Coroczna tradycja wrocławskiego rynku - przyjdź i zobacz!

Rozpoczęcie Jarmarku w roku 2019

22 11 - 31 12

Wrocław

Sprzedaż prowadzona z domków drewnianych
w godzinach 10:00 - 21:00

Rynek
Pierzeja południowa, wschodnia i północna

ul. Świdnicka
Od Rynku do "Przejścia podziemnego"

ul. Oławska
Od Rynku do ul. Szewskiej

Plac Solny

Zapraszamy na naszą stronę

Facebook

Lubi nas już ... osób!

ODWIEDŹ NASZ PROFIL NA

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej... Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii... Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego...!ATRAKCJE NA PLACU SOLNYM

Na Placu Solnym pojawią się nowe atrakcje między innymi trzypoziomowy bajkowy domek z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem. W domku tym będzie można ogrzać się w blasku kominka, napić się gorących napojów i przyjemnie spędzić czas w świątecznej, bajkowej przestrzeni, podziwiając z innej perspektywy panoramę Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ta niecodzienna atrakcja dostępna będzie tylko podczas Jarmarku i zachwyci swoim urokiem każdego! Plac Solny będzie magicznym magnesem, przyciągającym i zapraszającym do centrum świątecznej przestrzeni kulinarnej i rozrywkowej, w której poczujemy niepowtarzalny klimat nadchodzących świąt.

Odwiedzający Jarmark po raz pierwszy będą mieli okazję zobaczyć na Placu Solnym „Galerię Mikołaja” - atrakcję, która bajkową świąteczną dekoracją zachęci do odwiedzenia nietypowego wnętrza. Koniecznie trzeba to zobaczyć!

W pobliżu „Galerii Mikołaja” znajdziemy niezwykłe miejsce, które z powodzeniem działa w przestrzeni Placu Solnego już od kilku miesięcy. Ukryta w podziemiach Placu Solnego – Movie Gate – Galeria Sztuki Filmowej, przeniesie nas w magiczny świat filmu, nauki i historii. Wyjątkowa ekspozycja, składająca się z oryginalnych kostiumów i rekwizytów filmowych największych mega produkcji światowego kina, pozwoli przenieść się w świat, który do tej pory był dostępny wyłącznie na dużych ekranach kin. W ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego w Movie Gate odbywać się będą interaktywne „Pokazy Pomocników Szalonego Mikołaja”.

ŚWIĄTECZNE ATRAKCJE
W BAJECZNYM KLIMACIE

W Bajkowym Lasku, na najmłodszych gości Jarmarku czekać będą przepiękne, bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkich maluchów do iście baśniowego świata. „Czerwony Kapturek”, „O dzielnym krawczyku”, „Królewna Śnieżka” czy też „Pinokio”, to tylko część tej niesamowitej przygody.

Przy strzeżonym przez Krasnali – latarników piętrowym Domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala, do którego będzie można wejść i wykonać niezwykłą pamiątkową fotografię. Nie zabraknie również Domku Kominkowego wraz z plenerowymi kominkami, gdzie będzie można ogrzać się przy żywym ogniu i aromatycznym wrocławskim grzańcu. Tradycyjnie stanie brama Jarmarku na ulicy Świdnickiej, która wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

MAGIA ŚWIĄT NA
WROCŁAWSKIM RYNKU!

W magiczny klimat wprowadzą nas również wydarzenia artystyczne. Cykl niezwykłych wydarzeń rozpocznie się 2 grudnia w niedzielę. Odwiedzający Jarmark będą świadkiem magicznego widowiska „Święta zaklęte w bajkach”. A już 6 grudnia, odbędzie się uroczyste powitanie Mikołaja oraz oficjalne rozświetlenie wrocławskiej choinki. Od 6 do 16 grudnia funkcjonować będzie jarmarkowa scena, na której będzie można podziwiać artystyczne występy najmłodszych i świąteczne koncerty, realizowane we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. 9 grudnia odbędzie się tradycyjna, świąteczna parada z Mikołajem zakończona finałem na scenie. 16 grudnia paradę na Rynku poprowadzą wrocławskie elfy. Cykl widowisk zakończy się „Wigilijnym Korowodem Kolędników” 23 grudnia. 24 grudnia na wrocławskim Rynku, tuż przy choince odbędzie się „Wigilia dla Samotnych i Potrzebujących” organizowana przez miasto Wrocław.

WROCŁAWSKI
KRASNAL PREZENTUŚ

Trzykrotne dotknięcie jego czapeczki sprawia, że wszystkie marzenia prawdopodobnie się spełniają... Ten przesympatyczny wrocławski Krasnal, spełniający świąteczne życzenia pojawia się tylko raz w roku właśnie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu.

BAJECZNE SMAKI
NA SZLAKU MAGII

Na jednym z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych zagości moc pyszności. Spacerując po Rynku znaleźć będzie można nie tylko aromatyczny grzaniec i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Pośród smaków i aromatów, znajdziemy wyborne specjały: alzackie podpłomyki flammkuchen, francuskie salami, hiszpańskie churros indyjskie samosy, podlaskie wędliny, dolnośląskie miody, turecką baklavę, portugalskie desery a także bajkowe „wrocławskie kamieniczki” w postaci pierników, które znajdziemy w stylowym drewnianym Młynie. W tym roku „wrocławskie pierniczki - kamieniczki” obchodzą już czwarte urodziny.

Nie zabraknie świątecznych słodkości: pysznych, owoców w czekoladzie, gofrów, kołaczy węgierskich. Nowością tegorocznej edycji jarmarku będzie węgierski kołacz w wyjątkowej wersji - na słono. Wytrawną wersję kołacza będzie można znaleźć w domku zlokalizowanym przy Pomniku Fredry. Po raz pierwszy w tym roku, na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawi się także stoisko z kuchnią włoską. Na pierzei południowej Rynku będzie można skosztować zapiekanych makaronów w różnych wersjach smakowych oraz tradycyjnej włoskiej kanapki panuozzo.

Na pierzei północnej Rynku zostanie utworzona strefa pod hasłem „Wrocław Społecznie i Lokalnie”, w której - dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego - zaprezentują się certyfikowani wystawcy Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. W drewnianych domkach będzie można znaleźć manufakturę regionalnych wyrobów z Dolnego Śląska. Znajdą się tam między innymi wytwarzane w oparciu o tradycyjne receptury sery i wędliny, a także miody z dolnośląskich pasiek i pierniki.

„Wrocław Społecznie i Lokalnie” to także miejsce gdzie swoje działania zaprezentują wrocławskie organizacje, które wspierają osoby defaworyzowane i zagrożone wykluczeniem społecznym.

JARMARKOWE INSPIRACJE

Jarmark Bożonarodzeniowy to także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego. W pięknych, drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów. W tym roku nowością wśród rękodzieła na Jarmarku będą autorskie, zegarki, ręcznie robiona biżuteria artystyczna w formie srebra połączonego z innymi materiałami np. tkaniną, ozdoby świąteczne wytwarzane ze szkła, gliny i żeliwa, figurki z kryształami Swarovskiego, biżuteria z pereł, „mini ogrody” zamknięte w szkłach, obrazy z naturalnych roślin, a także naturalne kosmetyki na bazie piwa wytwarzane przez wrocławską pracownię. Na Jarmarku będzie można zakupić także: niepowtarzalne ,,łapacze snów’’ z Peru, marsylskie mydła zapachowe, ręcznie wykonane stroiki i choinki, ręcznie wyszywane maskotki i kocyki dla najmłodszych, drewniane zabawki dla dzieci, artystyczna biżuteria z bursztynu bałtyckiego, wyroby dekoracyjne i biżuteria z Zambii, Mozambiku, Tanzanii, Konga oraz Ugandy. Fani rękodzieła będą mogli nie tylko zakupić te niesamowite wyroby, ale także przyglądać się jak one powstają. W pobliżu wrocławskiej choinki zamówić będzie można chociażby piękne, ręcznie malowane bombki z dedykacją, pamiątkową monetę wybitą przez wrocławskiego mincarza lub jedyną w swoim rodzaju, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala.

SPOTKAJMY SIĘ NA WROCŁAWSKIM
RYNKU W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE!Aby krasnal Prezentuś mógł spełnić najskrytsze życzenia, trzeba wybrać się na wrocławski Rynek i poczuć magię świąt...!

Na Jarmark Bożonarodzeniowy zapraszamy w dniach od 22 listopada do 31 grudnia 2019.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2014
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2015
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2016
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2017
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2018
GALERIA / VIDEO
W 2019 roku Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu
odbędzie się w dniach 22.11 - 31.12!
COPYRIGHT © 2013-2019 - PIANOFORTE AGENCJA ARTYSTYCZNA.
PROJEKT I WYKONANIE: 4S NOWE MEDIA.