Coroczna tradycja wrocławskiego rynku - przyjdź i zobacz!

Termin Jarmarku w roku 2017

17 11 - 22 12

Wrocław

Sprzedaż prowadzona z domków drewnianych
w godzinach 10:00 - 21:00

Rynek
Pierzeja południowa, wschodnia i północna

ul. Świdnicka
Od Rynku do "Przejścia podziemnego"

ul. Oławska
Od Rynku do ul. Szewskiej

Plac Solny

Zapraszamy na naszą stronę

Facebook

Lubi nas już ... osób!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej... Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii... Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego...!ŚWIĄTECZNE ATRAKCJE
W BAJECZNYM KLIMACIE

W Bajkowym Lasku, na najmłodszych gości Jarmarku czekać będą przepiękne, bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkich maluchów do iście baśniowego świata. „Czerwony Kapturek”, „O dzielnym krawczyku”, „Królewna Śnieżka” czy też „Pinokio” z rosnącym nosem, to tylko część tej niesamowitej przygody.

Obok niezwykłych chatek z bajkami pojawi się także Śnieżna Kula, która będzie idealnym miejscem do robienia pamiątkowych zdjęć.

Przy strzeżonym przez Krasnali – latarników domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala, do którego będzie można wejść i wykonać niezwykłą pamiątkową fotografię. Nie zabraknie również Domku Kominkowego wraz z plenerowymi kominkami, gdzie będzie można ogrzać się przy żywym ogniu i aromatycznym wrocławskim grzańcu oraz bramy Jarmarku Bożonarodzeniowego, która otwierając się na ulicy Świdnickiej wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

WROCŁAWSKI
KRASNAL PREZENTUŚ

Trzykrotne dotknięcie jego czapeczki sprawia, że wszystkie marzenia prawdopodobnie się spełniają... Ten przesympatyczny wrocławski Krasnal, spełniający świąteczne życzenia pojawia się tylko raz w roku właśnie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu.

BAJECZNE SMAKI NA SZLAKU MAGII

Na jednym z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych zagości moc pyszności. Spacerując po Rynku znaleźć będzie można nie tylko aromatyczny grzaniec i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Francuskie naleśniki, włoskie sery i wędliny, węgierskie kołacze i langosze, austriackie sery czy też przepyszne hiszpańskie churros, które najlepiej smakują z płynną czekoladą, a to tylko początek tej apetycznej przygody.

Przy „Smakowitym Peronie” będzie można spróbować tradycyjnej polskiej kuchni. Nie zabraknie również góralskich oscypków z żurawiną, pieczonych kasztanów czy też regionalnych polskich, włoskich, litewskich i węgierskich wędlin.

Kulinarną nowością Jarmarku będzie tradycyjne tureckie ciasto ze szpinakiem i serem feta, pachnące włoskie produkty: sery, oliwa z oliwek czy najbardziej kojarzące się z tym krajem – makarony. Będzie można również skosztować pikantnych, wędzonych kiełbas paprykowych, tradycyjnego węgierskiego boczku "kolozsvári" oraz salami z jelenia.

W strefie gastronomicznej wśród wielu łakoci pojawią się także takie pyszności jak: alzackie podpłomyki flammkuchen, turecka baklava, wędliny dymem wędzone i wiele innych przysmaków. A w pobliżu choinki będzie można poznać bliżej sąsiadów i spróbować prawdziwego rogala świętomarcińskiego.

JARMARKOWE INSPIRACJE

Jarmark Bożonarodzeniowy to także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego. W pięknych, drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów. W tym roku na Jarmarku zadebiutują: saksońskie rzeźby drewniane oraz ręcznie malowane kartki świąteczne wykonane również z drewna. Ciekawą nowością będą produkty z Afryki – wyroby dekoracyjne i biżuteria z Zambii, Mozambiku, Tanzanii, Konga oraz Ugandy.

Na Jarmarku będzie można zakupić także: niepowtarzalne ,,łapacze snów’’ z Peru, marsylskie mydła zapachowe, ręcznie wykonane stroiki i choinki, ręcznie wyszywane maskotki i kocyki dla najmłodszych, drewniane zabawki dla dzieci, artystyczna biżuteria z bursztynu bałtyckiego czy też piękne torby filcowe z motywami ludowymi.

Fani rękodzieła będą mogli nie tylko zakupić te niesamowite wyroby, ale także przyglądać się jak one powstają. W pobliżu wrocławskiej choinki zamówić będzie można chociażby piękne, ręcznie malowane bombki z dedykacją, pamiątkową monetę wybitą przez wrocławskiego mincarza lub jedyną w swoim rodzaju, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala.

SPOTKAJMY SIĘ NA WROCŁAWSKIM
RYNKU W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE!

Aby krasnal Prezentuś mógł spełnić najskrytsze życzenia, trzeba wybrać się na wrocławski Rynek i poczuć magię świąt...! Na Jarmark Bożonarodzeniowy zapraszamy w dniach od 17 listopada do 22 grudnia 2017 w godzinach od 10:00 do 21:00!

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2013
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2014
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2015
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2016
GALERIA / VIDEO
W 2017 roku Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu
odbędzie się w terminie od 17 listopada do 22 grudnia!
COPYRIGHT © 2013 - PIANOFORTE AGENCJA ARTYSTYCZNA.
PROJEKT I WYKONANIE: 4S NOWE MEDIA.