Coroczna tradycja wrocławskiego rynku - przyjdź i zobacz!

Rozpoczęcie Jarmarku w roku 2018

23 11 - 31 12

Wrocław

Sprzedaż prowadzona z domków drewnianych
w godzinach 10:00 - 21:00

Rynek
Pierzeja południowa, wschodnia i północna

ul. Świdnicka
Od Rynku do "Przejścia podziemnego"

ul. Oławska
Od Rynku do ul. Szewskiej

Plac Solny

Zapraszamy na naszą stronę

Facebook

Lubi nas już ... osób!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej... Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii... Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego...!CORAZ WIĘCEJ PRZESTRZENI
DLA ŚWIĄTECZNEJ MAGII

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy po raz pierwszy zagości w przestrzeni Placu Solnego. W pobliżu wrocławskich kwiaciarek na Placu Solnym pojawią się ptysiowe gofry, maślane bułeczki Roti, placki ziemniaczane, cepeliny, kartacze, pyry z gzikiem, szynki pieczone, oryginalna chałwa, góralskie serki, czekoladowe pierniki, unikatowa ceramika ukraińska, świąteczne ozdoby z drewna, kosmetyki naturalne. Na Plac Solny zawita oryginalny domek z tarasem widokowym, gdzie będzie można skosztować gorących napojów, podziwiając jednocześnie panoramę Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zostanie również ustawiony Zimowy Labirynt, a każdy kto spróbuje przez niego przejść, przeżyje niezapomnianą przygodę. W jednym z domków najmłodsi odwiedzający Jarmark będą mogli wykonać własny odlew dłoni woskowej.

ŚWIĄTECZNE ATRAKCJE
W BAJKOWYM KLIMACIE

W Bajkowym Lasku, na najmłodszych gości Jarmarku czekać będą przepiękne, bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkich maluchów do iście baśniowego świata. „Czerwony Kapturek”, „O dzielnym krawczyku”, „Królewna Śnieżka” czy też „Pinokio”, to tylko część tej niesamowitej przygody.

W pobliżu Pręgierza obok tradycyjnego Świątecznego Wiatraka, pojawi się nowy domek, gdzie w godzinach przedpołudniowych dzieci z przedszkoli będą mogły wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych malowania bombek i skorzystać z karuzeli znajdujących się w przestrzeni Jarmarku. Przy Pomniku Fredry zawita Kraina Krasnali i Reniferów. Przy strzeżonym przez Krasnali latarników piętrowym Domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala, do którego będzie można wejść i wykonać pamiątkową fotografię. Obok pojawią się rozświetlone sanie z kolorowymi prezentami, a nieopodal zaparkuje zaprzęg Mikołaja wraz z reniferem Rudolfem.

Przy wrocławskiej choince pojawi się nowość dla najmłodszych – dziecięca karuzela „Rudolf i przyjaciele”. Na pierzei północnej Rynku nie zabraknie również Domku Kominkowego wraz z plenerowymi kominkami, gdzie będzie można ogrzać się przy prawdziwym ogniu i aromatycznym wrocławskim grzańcu oraz bramy Jarmarku Bożonarodzeniowego, która otwierając się na ulicy Świdnickiej wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

MAGIA ŚWIĄT NA
WROCŁAWSKIM RYNKU!

W magiczny klimat wprowadzą nas również niezwykłe wydarzenia artystyczne. Na Rynku odbywać się będą wyjątkowe parady świąteczne, a od 1 grudnia, kiedy to przy wrocławskiej choince pojawi się scena, będzie można podziwiać występy artystyczne najmłodszych, koncerty świąteczne, magiczne widowiska, realizowane we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

BAJECZNE SMAKI NA SZLAKU MAGII

Na jednym z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych zagości moc pyszności. W świątecznych domkach będzie można znaleźć nie tylko aromatycznego grzańca i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Francuskie naleśniki, węgierski kołacze i langosz, austriackie sery czy też przepyszne hiszpańskie churros, które najlepiej smakują z płynną czekoladą, a to tylko początek tej apetycznej przygody.

Przy „Smakowitym Peronie” będzie można spróbować tradycyjnej polskiej kuchni: szaszłyków, golonek, bigosu, wołowych burgerów. Nie zabraknie również góralskich oscypków z żurawiną, dolnośląskich i bieszczadzkich miodów, pieczonych kasztanów czy też regionalnych polskich i litewskich wędlin, aromatycznych kaw i herbat z całego świata.

Będzie można także skosztować słodkiej tureckiej baklavy, alzackich podpłomyków flammkuchen, tradycyjnych wędlin węgierskich: boczku "kolozsvári" oraz salami z jelenia.

JARMARKOWE INSPIRACJE

Jarmark Bożonarodzeniowy to także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego. W pięknych, drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów. W tym roku na Jarmarku pojawi się wyjątkowa ceramika z Ukrainy, biżuteria zatopiona z żywicy, wykonane z naturalnego, lnianego materiału ozdobne torby i worki z kolorowymi motywami, świąteczne wyroby ceramiczne, litewskie przytulne koce z wełny, naturalne kosmetyki, rękodzielnicze artykuły dekoracyjne.

Na Jarmarku będzie można zakupić także:, marsylskie mydła zapachowe, ręcznie wykonane stroiki i choinki, maskotki i kocyki dla najmłodszych, drewniane zabawki dla dzieci, srebrna i pozłacana biżuteria z kamieniami szlachetnymi czy też piękne torby filcowe z motywami ludowymi.

Nie zabraknie również wyjątkowego rękodzieła z najdalszych zakątków świata. W drewnianych domkach znajdą się patchworkowe wyroby z Nepalu, artykuły dekoracyjne i biżuteria z Zambii, Mozambiku, Tanzanii, Konga, tradycyjne rzeźby buddyjskie, instrumenty muzyczne, kolorowe szkatułki z Indii i Tajlandii.

Fani rękodzieła będą mogli nie tylko zakupić te niesamowite wyroby, ale także przyglądać się jak one powstają. Przy wrocławskiej choince będzie można zamówić chociażby piękne, ręcznie malowane bombki z dedykacją, pamiątkową monetę wybitą przez mincerza lub jedyną w swoim rodzaju, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala.

WROCŁAWSKI
KRASNAL PREZENTUŚ

Trzykrotne dotknięcie jego czapeczki sprawia, że wszystkie marzenia prawdopodobnie się spełniają... Ten przesympatyczny wrocławski Krasnal, spełniający świąteczne życzenia pojawia się tylko raz w roku właśnie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu.

SPOTKAJMY SIĘ NA WROCŁAWSKIM
RYNKU W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE!Koniecznie trzeba wybrać się na wrocławski Rynek i poczuć magię świąt, aby krasnal Prezentuś mógł spełnić najskrytsze życzenia.

Na Jarmark Bożonarodzeniowy zapraszamy w dniach od 23 listopada do 31 grudnia 2018 w godzinach od 10:00 do 21:00!

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2013
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2014
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2015
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2016
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2017
GALERIA / VIDEO
W 2018 roku Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu
odbędzie się w dniach 23.11 - 31.12!
COPYRIGHT © 2013-2018 - PIANOFORTE AGENCJA ARTYSTYCZNA.
PROJEKT I WYKONANIE: 4S NOWE MEDIA.