Coroczny, świąteczny gość wrocławskiego rynku...

Termin Jarmarku w roku 2017

17 11 - 22 12

Wrocław

Sprzedaż prowadzona z domków drewnianych
w godzinach 10:00 - 21:00

Rynek
Pierzeja południowa, wschodnia i północna

ul. Świdnicka
Od Rynku do "Przejścia podziemnego"

ul. Oławska
Od Rynku do ul. Szewskiej

Plac Solny

Zapraszamy na naszą stronę

Facebook

Lubi nas już ... osób!

WIELKIE ODLICZANIE!

Już wkrótce 18 listopada we Wrocławiu rozpocznie się dziewiąta edycja jednego z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych. Wrocławski Rynek po raz kolejny stanie się tłem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek.

Oficjalne otwarcie poprzedzą jednak wielkie przygotowania. Budowa infrastruktury jarmarku rozpocznie się 12 listopada.

KULINARNE NOWOŚCI, JARMARKOWE PYSZNOŚCI...

Jarmark Bożonarodzeniowy to miejsce szczególne dla wszystkich łasuchów! Pierzeja północna Rynku stanie się prawdziwym rajem dla smakoszy! To między innymi tutaj będzie można skosztować przysmaków z całej Europy i nie tylko. Miłośnicy kulinarnych wrażeń z pewnością znajdą coś dla siebie między innymi w drewnianym Młynie z piernikami w kształcie wrocławskich kamieniczek.

Każdy kto będzie ciekaw europejskich smaków i aromatów, będzie mógł wybierać pośród wyjątkowych specjałów takich jak: alzackie podpłomyki flammkuchen, aromatyczne wędzone ryby włoskie sery, turecka baklava, czy tureckie ciasto ze szpinakiem i serem fetą, które nadaje cytrusowy smak.

Dla koneserów czekolady nie zabraknie propozycji – ręcznie wykonane, przepyszne i zaskakujące swoją formą czekoladowe figurki będą nie tylko rajem dla podniebienia, ale także oryginalnym świątecznym prezentem.

Dla uczestników jarmarku słodkości nie zabraknie, będzie można spróbować pysznych, hiszpańskich churros, owoców w czekoladzie, kołaczy cynamonowych. Pojawią się również pikantne, wędzone kiełbasy paprykowe, włoskie wędliny, tradycyjny węgierski boczek "kolozsvári" oraz salami z jelenia.

Tradycyjnie nie zabraknie polskiej kuchni, potrw z grilla, góralskich oscypków z żurawiną, pieczonych kasztanów, aromatycznych ziół i przypraw, tradycyjnych polskich i litewskich wędlin, węgierskiego langosza z nadzieniem oraz słodkich miodów i austriackich serów.

W POSZUKIWANIU ŚWIĄTECZNYCH INSPIRACJI...

W drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki.

W tym roku nowością wśród rękodzieła na Jarmarku będą wyroby dekoracyjne i biżuteria prosto z Afryki! Bliżej poznamy takie kraje jak: Zambia, Mozambik, Tanzania, Kongo czy Uganda. Wielbiciele biżuterii będą mogli wybierać pośród wyrobów z kamieni szlachetnych, bursztynu i srebra. Podczas tegorocznej edycji zadebiutują również saksońskie rzeźby drewniane oraz kartki świąteczne wykonane również z drewna, ręcznie malowane.

Pojawią się wykonane z naturalnego, lnianego materiału ozdobne torby i worki z kolorowymi motywami, świąteczne wyroby ceramiczne, litewskie przytulne koce z wełny, ręcznie tkane koronki.

Odwiedzający Jarmark w świątecznych domkach znajdą również ręcznie wyszywane maskotki, kocyki dla najmłodszych, kolorowe drewniane zabawki, haftowane aniołki, ozdobne torby filcowe i poduchy z motywami ludowymi, zapachowe mydła marsylskie, naturalne kosmetyki i wiele innych trudno dostępnych na co dzień produktów. Miłośnicy rękodzieła, techniki decupage i inspiracji folkowych z pewnością nie będą zawiedzeni.

Przy wrocławskiej choince tradycyjnie będzie można zamówić ręcznie malowaną bombkę z życzeniami lub dedykacją, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala lub pamiątkową monetę wybitą przez wrocławskiego mincerza.

Z jarmarkowymi talizmanami szczęścia dobra passa nie opuści przez cały następny rok.

MNÓSTWO RADOŚCI NA JARMARKU ZAGOŚCI

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy to także moc atrakcji wywołujących uśmiech na twarzy każdego, kto w tym magicznym czasie odwiedzi Rynek!

W Bajkowym lasku na najmłodszych uczestników Jarmarku czekać będą piękne, bajki z wyjątkową oprawą dźwiękową i wizualną, między innymi: „Czerwony Kapturek”, „O dzielnym krawczyku”, „Królewna Śnieżka” czy też „Pinokio” z rosnącym nosem. W Śnieżnej Kuli, tuż obok domków z bajkami i trzymetrowym Grzybku Krasnala nieopodal pomnika Fredry, każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. W pobliżu domku Pod Krasnalem pojawią się rozświetlone sanie z „magicznymi prezentami”, które swym urokiem zaproszą do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

W „Świątecznym Wiatraku” w Bajkowym Lasku, w domku „Pod Krasnalem” przy pomniku Fredry i „Kominkowym Domku” na pierzei północnej Rynku, tradycyjnie będzie można skosztować aromatycznego, wrocławskiego grzańca, gorącej czekolady i innych rozgrzewających napojów a wszystko to w wyjątkowych, ceramicznych jarmarkowych kubeczkach. Plenerowe kominki swoim blaskiem i ciepłem przyciągną każdego komu doskwierać będzie zimowa aura.

W pobliżu domku „Pod Krasnalem” zaparkują dostojne renifery z saniami św. Mikołaja. Nieopodal Choinki ustawiona będzie skrzynka pocztowa, do której wszyscy będą mogli wrzucać listy i kartki ze świątecznymi marzeniami skierowanymi do św. Mikołaja.

Na wrocławski Rynek zawita krasnal Prezentuś. Legenda głosi, ze trzeba trzykrotne dotknąć jego czapeczki, aby spełniły się wszystkie życzenia… Ten przesympatyczny wrocławski Krasnal pojawia się tylko raz w roku, właśnie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu i znika na kolejne 11 miesięcy.

MOC ŚWIĄTECZNYCH WYDARZEŃ!

Jarmark Bożonarodzeniowy to także niezwykłe wydarzenia, które sprawią, że serce Wrocławia zabije mocniej! Goście jarmarku będą świadkami magicznych parad - pełnych muzyki, światła i energii. Na fanów zimowych wrażeń czekać będą lodowe rzeźby. Nie zabraknie też występów artystycznych ze świątecznym repertuarem.

Czas spędzony na jarmarku z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy odwiedzą wrocławski Rynek.

MATERIAŁY PRASOWE

Wszystkie zdjęcia, które zostały umieszczone w tym dziale można bezpłatnie wykorzystywać w publikacjach prasowych do celów prezentujących wyłącznie Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, z dopiskiem „fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkbozonarodzeniowy.com”.


Na Jarmark Bożonarodzeniowy zapraszamy w dniach
od 17 listopada do 22 grudnia 2017 w godzinach od 10:00 do 21:00.
Spotkajmy się na wrocławskim Rynku w świątecznym klimacie!

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2012
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2013
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2014
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2015
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2016
GALERIA / VIDEO
W 2017 roku Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu
odbędzie się w terminie od 17 listopada do 22 grudnia!
COPYRIGHT © 2013 - PIANOFORTE AGENCJA ARTYSTYCZNA.
PROJEKT I WYKONANIE: 4S NOWE MEDIA.