Ta strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki w tym zakresie, oznacza zgodę na ich używanie.


AKCEPTUJĘ
Coroczna tradycja wrocławskiego rynku - przyjdź i zobacz!

Rynek
Pierzeja południowa, wschodnia i północna

ul. Świdnicka
Od Rynku do "Przejścia podziemnego"

ul. Oławska
Od Rynku do ul. Szewskiej

Plac Solny

Zapraszamy na naszą stronę

Facebook

Lubi nas już 91314 osób!

ODWIEDŹ NASZ PROFIL NA

JARMARK

Szanowni Państwo!

Informujemy, że Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim Rynku ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację związaną z pandemią i wprowadzanie kolejnych restrykcji, nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Znaleźliśmy się w bardzo trudnej i nietypowej sytuacji. Przez cały czas prowadziliśmy przygotowania do Jarmarku wierząc, że uda nam się go zrealizować zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Mieliśmy nadzieję, że mimo restrykcji może odbyć się w zmienionej formule. Chcemy go zorganizować w innym terminie, kiedy sytuacja się zmieni, a okoliczności pozwolą na bezpieczną dla wszystkich realizację przedsięwzięcia. Dziś nie jesteśmy w stanie wskazać konkretnej daty i czekamy na dalsze decyzje rządu.

Z naszymi wystawcami i firmami, które były zainteresowane udziałem w tegorocznej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego będziemy się kontaktować indywidualnie.
Poniżej fragment z komunikatu prasowego dotyczącego Jarmarku, który ukazał się w dniu 05.11.2020 r. na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

... Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w innym terminie.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Ponieważ rośnie liczba zachorowań i przedłuża się rządowy zakaz prowadzenia stacjonarnej gastronomii, rezygnujemy z organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego w zapowiadanym terminie. - Jarmark jest nierozerwalnie związany z gastronomią, bez niej nie ma racji bytu – mówi Zuzanna Morska z Biura Rozwoju Gospodarczego. - Chcemy jednak zorganizować jarmark w późniejszym terminie, kiedy sytuacja się uspokoi. Liczymy, że być może będzie taka możliwość w styczniu lub lutym. Nie będzie to już oczywiście jarmark nawiązujący do świąt Bożego Narodzenia, ale na pewno ucieszy odwiedzających wrocławski Rynek gości. Dziś nie jesteśmy jednak w stanie wskazać konkretnej daty. Czekamy na decyzje rządu.

Organizator Jarmarku, firma Pianoforte od lat działa w symbiozie z wrocławskimi restauratorami oraz branżą hotelarską, której działalność jest znacząco ograniczona w związku z rozporządzeniami rządu. - Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko forma handlowa, ale przede wszystkim wykreowana przez nas idea miejsca spotkań na wrocławskim Rynku. Przez cały czas prowadziliśmy przygotowania wierząc, że uda nam się go zrealizować zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Mieliśmy nadzieję, że mimo restrykcji może odbyć się w zmienionej formule lub w innym terminie. Rzeczywistość wszystko zmieniła – mówi Mariusz Gurgul z Pianoforte – Nie wyobrażamy sobie również, żeby jarmark mógł funkcjonować w przestrzeni rynku samodzielnie przy zamkniętych restauracjach.

Dodaje także, że mimo braku Jarmarku Bożonarodzeniowego, mieszkańcy będą mieli szanse choć trochę poczuć klimat tego wydarzenia: - Chociaż Jarmark nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, to zależy nam, aby nie zabrakło „magii świąt”. W tym roku przygotowaliśmy kolejną edycję pamiątkowych kubeczków bucików - symbol wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Chcielibyśmy kontynuować tą wieloletnią tradycję i dać możliwość poczucia „bycia na jarmarku” w trochę innym wymiarze. Kubeczki będzie można kupić online z opcją wysyłki. Więcej informacji znajdziemy już wkrótce, na Facebook’u wrocławskiego Jarmarku i stronie internetowej www.jarmarkbozonarodzeniowy.com
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2014
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2015
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2016
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2017
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2018
GALERIA / VIDEO
Regulamin strony internetowej

COPYRIGHT © 2013-2020 - PIANOFORTE AGENCJA ARTYSTYCZNA.
PROJEKT I WYKONANIE: 4S NOWE MEDIA.