Ta strona używa plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki w tym zakresie, oznacza zgodę na ich używanie.


AKCEPTUJĘ
Coroczny, świąteczny gość wrocławskiego rynku...

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

24 11 - 07 01

Wrocław

DO ROZPOCZĘCIA JARMARKU POZOSTAŁO

dni
godziny
minuty
sekundy

Sprzedaż prowadzona z domków drewnianych
w godzinach 10:00 - 21:00

Rynek
Pierzeja północna, południowa, wschodnia i zachodnia

ul. Świdnicka
Od Rynku do "Przejścia podziemnego"

ul. Oławska
Od Rynku do ul. Szewskiej

Plac Solny

Zapraszamy na naszą stronę

Facebook

Lubi nas już 103398 osób!

ODWIEDŹ NASZ PROFIL NA

WIELKIE ODLICZANIE!

Już 24 listopada na wrocławski Rynek po raz kolejny zawita Jarmark Bożonarodzeniowy. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek.

W tym roku spodziewamy się ok. 130 Firm, którzy zajmą ponad 180 domków handlowych. Szacujemy, że około 65 % Wystawców to firmy z Dolnego Śląska. Ponad 30 % to firmy stricte wrocławskie. Na chwilę obecną lista wystawców pozostaje otwarta, a nabór jeszcze trwa.

ATRAKCJE NA PLACU SOLNYM

Na Placu Solnym z trzypoziomowego bajkowego domku z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem, będzie można podziwiać panoramę Jarmarku. W domku tym będzie można napić się gorących napojów i przyjemnie spędzić czas w świątecznej, bajkowej przestrzeni. Ta niecodzienna atrakcja dostępna będzie tylko podczas Jarmarku i zachwyci swoim urokiem każdego!

W tym wyjątkowym obszarze zagoszczą domki handlowe z rozmaitymi smakołykami. Odwiedzający będą mieli możliwość skosztowania tradycyjnej polskiej kuchni: , belgijskich frytek XXL, tradycyjnych wędlin i chlebów, regionalnych serów, czekoladowych pierników i rozgrzewających zup. W drewnianych domkach nie zabraknie również inspiracji na świąteczne prezenty: biżuterii rękodzielniczej, autorskich wyrobów graficznych, pamiątek z Wrocławia, opasek i ozdób do włosów z ekologicznej dzianiny bambusowej.

Na Placu Solnym pojawi się także ,,Domek dla dzieci” – niezwykła atrakcja o charakterze świątecznej ekspozycji, która kształtem nawiązuje do jarmarkowych domków. Najmłodsi będą mogli miło i aktywnie spędzić tutaj czas, sprawdzając swoje siły podczas przejścia toru przeszkód.

Dla spragnionych wrażeń dostępna będzie również przestrzeń znajdująca się tuż pod Placem Solnym. W podziemiach ukryte jest wejście do magicznego świata filmowego! Galeria Sztuki Filmowej – MovieGate – oferuje ekspozycję oryginalnych kostiumów i rekwizytów, z największych produkcji światowego kina!

JARMARKOWE NOWOŚCI NA PIERZEI ZACHODNIEJ RYNKU

Pierzeja zachodnia Rynku to nowe, pełne blasku i świątecznych dekoracji miejsce na mapie Jarmarku Bożonarodzeniowego! Znajdą się tutaj regionalne pyszności: tradycyjna polska kuchnia, serki góralskie, naturalne soki, wino i nalewki rzemieślnicze, przysmak kuchni korańskiej - pierożki mandu, słodkości: żele, orzechy prażone, gofry bąbelkowe w różnych wariantach smakowych, grzane wino, krewetki w tempurze i wiele innych.

Ponadto znajdziemy tutaj wyjątkowe świece sojowe, wrocławskie pamiątki w postaci figurek krasnali, ręcznie malowane bombki, zestawy aromatycznych kaw i herbat, ciepłe wełniane skarpety, maskotki dla najmłodszych, zimowe czapki i wiele innych.

W obszarze Jarmarku pojawią się niezwykle klimatyczne ,,fotodomki”, czyli zaaranżowane tematycznie drewniane domki, w których Goście Jarmarku będą mogli wykonywać pamiątkowe fotografie. Każdy z domków będzie udekorowany w tematyce świątecznej, co zapewni wyjątkowe i pełne radości zdjęcia.

Na pierzei zachodniej Rynku zostanie utworzona również strefa pod hasłem „Wrocław Społecznie i Lokalnie”, w której zaprezentują się Wystawcy z regionu Dolnego Śląska i lokalni producenci. W drewnianych domkach będzie można znaleźć manufakturę regionalnych wyrobów i artystycznego rękodzieła z Dolnego Śląska. „Wrocław Społecznie i Lokalnie” to także miejsce gdzie swoje działania zaprezentują wrocławskie organizacje i podmioty, które wspierają ważne inicjatywy społeczne. Swoje stoisko zaprezentuje również Gmina Wrocław.

FABRYKA PREZENTÓW W BAJKOWYM LASKU

W Bajkowym Lasku, na najmłodszych gości Jarmarku czekać będą przepiękne bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkich maluchów do iście baśniowego świata. Ale w tym roku pośród bajkowych chatek pojawi się nowy, niezwykły dwupoziomowy domek z fabryką prezentów! Na parterze przez ogromne okna, będzie można podziwiać jak pod czujnym okiem Mikołaja, pieczołowicie pracują elfy, by zdążyć na czas z prezentem dla każdego. Magiczne wnętrze ukazywać będzie wszystkie etapy: od otrzymania worka listów ze świątecznymi marzeniami, przez akceptację projektu, po pakowanie i wysyłkę świątecznych podarunków. A po zapoznaniu się z tym skomplikowanym procesem będzie można wejść na taras, podziwiać panoramę Bajkowego Lasku i wypatrywać pędzących sań renifera Rudolfa!

KULINARNE PYSZNOŚCI

Jarmark Bożonarodzeniowy to miejsce szczególne dla wszystkich łasuchów! Pierzeja północna Rynku stanie się prawdziwym rajem dla smakoszy! To między innymi tutaj będzie można skosztować pyszności z różnych regionów Polski i Europy. Pośród smaków i aromatów, znajdziemy wyborne specjały: alzackie podpłomyki flammkuchen, dania kuchni gruzińskiej, holenderskie i włoskie sery, włoska pizza Frita, hiszpańskie churros, podlaskie wędliny, dolnośląskie miody, turecką baklavę, a także bajkowe „wrocławskie kamieniczki” w postaci pierników, które znajdziemy w stylowym drewnianym Młynie.

Nie zabraknie świątecznych słodkości: owoców w czekoladzie, owoców suszonych, bakalii, chałwy, gofrów tradycyjnych i bąbelkowych, kołaczy węgierskich, świątecznych pralin, czekoladowych pierników. W drewnianych domkach znajdą się także specjały polskiej kuchni: szaszłyki, golonki, bigos, pajda chleba, szare kluchy, ziemniaki ze śledziem, pierogi, gołąbki, kwaśnica. Pojawią się również potrawy z grilla, góralskie oscypki z żurawiną, pieczone kasztany, tradycyjne polskie i litewskie wędliny, węgierskie langosze z nadzieniem, tradycyjne kołacze, słowackie strudle, miody dolnośląskie, wędzone ryby.


W POSZUKIWANIU ŚWIĄTECZNYCH INSPIRACJI...

W tym roku miłośnicy rękodzieła będą mogli wybierać spośród autorskiej ceramiki artystycznej, ręcznie malowanych bombek, oryginalnych, drewnianych wyrobów z niepowtarzalnymi wzorami. Wielbiciele biżuterii będą mogli znaleźć wyjątkowe wyroby z kamieni szlachetnych, bursztynu, srebra, metaloplastyki. Pojawią się wykonane z naturalnego, lnianego materiału ozdobne torby i worki z kolorowymi motywami.

Odwiedzający Jarmark w świątecznych domkach znajdą również ręcznie poduchy z motywami ludowymi, ekologiczne świece sojowe, naturalne kosmetyki, ręcznie szyte lalki z Ukrainy i wiele innych trudno dostępnych na co dzień produktów. Będzie można również wysłać do bliskich wyjątkową, bo malowaną w drewnie kartkę świąteczną. Każdy kto, jest fanem rękodzieła, techniki decupage, inspiracji folkowych i stylu eko z pewnością nie będzie zawiedziony.

Tradycyjnie przy wrocławskiej choince zamówimy ręcznie malowaną bombkę z życzeniami lub dedykacją, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala. Z jarmarkowymi talizmanami dobra passa nie opuści nikogo przez cały następny rok.

TRADYCJE WROCŁAWSKIEGO JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO

Tradycją wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego są ceramiczne kubeczki buciki, które zyskają nowy wzór i kolor. W kubeczkach tradycyjnie będzie można skosztować aromatycznego, wrocławskiego grzańca, gorącej czekolady i innych rozgrzewających napojów, delektując się jednocześnie atmosferą nadchodzących świąt. Gorących napojów w unikatowych kubeczkach będzie można napić się w kilku lokalizacjach na Jarmarku Bożonarodzeniowym: na Placu Solnym w trzypoziomowym domku z zegarem na wieży, w „Świątecznym Wiatraku” i Domku z tarasem widokowym w Bajkowym Lasku, w „Domku Pod Krasnalem” przy pomniku Fredry, w „Domku Kominkowym” na pierzei północnej Rynku.

W ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego kontynuowana będzie idea bezpłatnych warsztatów świątecznych dla dzieci z wrocławskich szkół i przedszkoli. Warsztaty w formie zajęć z ozdabiania pierników będą odbywać się w zamkniętych, ogrzewanych pomieszczeniach. Najmłodsi Wrocławianie skorzystają także bezpłatnie z opieki animatorów, animacji w postaci spaceru po Jarmarku z uwzględnieniem korzystania z karuzel i atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych.

Na wrocławski Rynek zawita krasnal Prezentuś. Legenda głosi, ze trzeba trzykrotne dotknąć jego czapeczki, aby spełniły się wszystkie życzenia... Ten przesympatyczny wrocławski Krasnal pojawia się tylko raz w roku, właśnie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu i znika na kolejne 11 miesięcy.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY WIRTUALNIE

W tym roku dla Wystawców Jarmarku Bożonarodzeniowego na platformie www.pojawi.pl przygotowana została interaktywna mapa z uwzględnieniem numeracji domków, ich lokalizacją, opisem asortymentu, który będzie sprzedawany w danym domku, a także nazwą firmy i danymi kontaktowymi – jeżeli wystawca wyrazi zgodę na upublicznienie tych danych. Każdy domek umieszczony na planie będzie połączony ze sklepem internetowym sprzedawcy dając mu możliwość sprzedaży online 24/h w trakcie Jarmarku, jak również po jego zakończeniu. Prezentacja Wystawcy na interaktywnym planie Jarmarku na pojawi.pl jest bezpłatna. Interaktywny plan na pojawi.pl ma na celu promocję Jarmarku jako miejsca zakupów wyjątkowych i ułatwi odwiedzającym poruszanie się po obszarze Jarmarku i dokonywanie zakupów. Jest to jedyna taka forma prezentacji jarmarków w Polsce.

Ponadto na stronie Jarmarku Bożonarodzeniowego www.jarmarkbozonarodzeniowy.com turyści i odwiedzający Jarmark spoza Wrocławia z powodzeniem znajdą na stronie listę parkingów, wskazówki dojazdu na Rynek, wykaz środków komunikacji miejskiej, a także propozycję noclegów.

MATERIAŁY PRASOWE

Wszystkie zdjęcia, które zostały umieszczone w tym dziale można bezpłatnie wykorzystywać w publikacjach prasowych do celów prezentujących wyłącznie Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, z dopiskiem „fot.Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkbozonarodzeniowy.com”.

Aktualności dostępne na:

facebook.com/JarmarkBozonarodzeniowy
instagram.com/jarmarkbozonarodzeniowywroclaw


Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2023
od 24 listopada do 7 stycznia 2024
codziennie od godz. 10:00

24 grudnia 2023 - w tym dniu
Jarmark nieczynny

25 grudnia 2023 - w tym dniu
Jarmark nieczynny

26 grudnia 2023
otwarte od godz. 13:00

31 grudnia 2023 – Sylwester
wybrane stoiska do godz. 3:00


Interaktywna mapa Jarmarku www.pojawi.pl

Aktualności dostępne na:

www.jarmarkbozonarodzeniowy.com
facebook.com/JarmarkBozonarodzeniowy
instagram.com/jarmarkbozonarodzeniowywroclaw

Spotkajmy się na wrocławskim Rynku w świątecznym klimacie!

DLA WYSTAWCÓW

Informujemy, że zgłoszenia na Jarmark Bożonarodzeniowy przyjmowane są od 1 września.

W roku 2023 Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 24 listopada i po raz pierwszy potrwa do 7 stycznia 2024r. włącznie z Nocą Sylwestrową i Świętem Trzech Króli.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się w zakładce Dla Wystawców.

Do zobaczenia na wrocławskim Rynku w świątecznym klimacie!

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2014
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2015
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2016
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2017
GALERIA / VIDEO
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2018
GALERIA / VIDEO
Regulamin strony internetowej

COPYRIGHT © 2013-2022 - PIANOFORTE AGENCJA ARTYSTYCZNA.
PROJEKT I WYKONANIE: 4S NOWE MEDIA.